| Showroom Location | China |
|---|---|
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty | 1 Year |
| Showroom Location | China |
|---|---|
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty | 1 Year |
| Showroom Location | China |
|---|---|
| Video Outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Cap Mounted |
|---|---|
| Impact Rate | 100-150 Bpm |
| Size | Standard/Customized |
| Applicable Excavator Brand | Caterpillar, Komatsu, Hitachi, Etc. |
| Chisel Length | 2390mm |
| Type | Cap Mounted |
|---|---|
| Impact Rate | 100-150 Bpm |
| Size | Standard/Customized |
| Applicable Excavator Brand | Caterpillar, Komatsu, Hitachi, Etc. |
| Chisel Length | 2390mm |
| Type | Cap Mounted |
|---|---|
| Chisel Diameter | 100mm |
| Work Stress | 150-170 Bar |
| Suitable Excavator Weight | 10-14ton |
| Size | Standard/Customized |
| Type | Cap Mounted |
|---|---|
| Chisel Diameter | 100mm |
| Work Stress | 150-170 Bar |
| Suitable Excavator Weight | 10-14ton |
| Size | Standard/Customized |
| Part Name | Locating Pin |
|---|---|
| Quality | High-Quality |
| Application | Excavator |
| OEM | Acceptable |
| Size | Standard/Customized |
| Part Name | Chisel KS650 |
|---|---|
| Quality | High-Quality |
| Application | Excavator |
| OEM | Acceptable |
| Size | Standard/Customized |
| Part Name | Through Bolt |
|---|---|
| Quality | High-Quality |
| Application | Excavator |
| OEM | Acceptable |
| Size | Standard/Customized |